Co oznacza taki ból pod prawym żebrem?

Witam Serdecznie od 4 dni boli mnie coś pod prawym żebrem bol jest tępy , coś w rodzaju kolki czasami pojawia się niżej a czasami wyżej jest znośny ale bardzo się niepokoje , nic nie boli mnie przy kaszlu czy skakaniu czasami mam brak apetytu ale może być to również spowodowane długotrwałym stresem. Byłem u lekarza dostałem Tylko skierowanie na mocz. Aktualnie jestem tydzień w pracy za granica i troszkę boje się o zdrowie.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

dolegliwości bólowe pod prawym żebrem mogą mieć wiele przyczyn, a samo badanie moczu wydaje się niewystarczające.

Wśród możliwych przyczyn bólu w prawym podżebrzu jest: zapalenie wyrostka robaczkowego, choroby wątroby, wrzody żołądka i dwunastnicy, zapalenie trzustki, schorzenia nerek lub problemy z okrężnicą. Czasem ból w tym miejscu spowodowany jest zespołem jelita drażliwego lub jest skutkiem kontuzji.

Podczas diagnostyki ważne są nie tylko badania laboratoryjne, takie jak badanie moczu czy krwi, ale również badania obrazowe. Jeśli więc badanie moczu nie wykaże żadnych nieprawidłowości, warto poszerzyć diagnostykę.

Temat ten został poruszony w artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-pod-prawym-zebrem-objawy-pecherzyk-zolciowy-kolka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.