Co oznacza taki opis biopsji guza piersi?

W wyniku biopsji guza piersi jest Ki67 ok 10% co to znaczy ? Jest też ER ( ) ok 100% i PR ( )ok 100% O Czym mówi ten wynik.Guz jest duży osoba w podeszłym wieku. Dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA, 56 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

Ki67 to wskaźnik proliferacji komórek nowotworowych, który mierzy procent komórek, które są aktywne pod względem podziału i namnażania się. W przypadku guza piersi, wynik Ki67 około 10% oznacza, że około 10% komórek w guzie jest aktywnych i ma zdolność namnażania.

Oznaczenia ER (receptor estrogenowy) i PR (receptor progesteronowy) odnoszą się do obecności tych receptorów na powierzchni komórek guza. W przypadku ER i PR około 100%, oznacza to, że większość komórek guza wykazuje ekspresję tych receptorów.

Na podstawie tych wyników lekarze mogą zdecydować o indywidualnym podejściu do leczenia, w tym doborze terapii hormonalnej lub innych metod terapeutycznych. Ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem specjalistą, który będzie mógł dokładnie ocenić wyniki i omówić dalsze kroki leczenia.

Więcej informacji o podanym problemie znajdzie Pani w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/diagnostyka-raka-piers

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.