Co oznacza taki wynik badania przy bólu kręgosłupa?

Witam, odkąd miałam ok. 15-16 lat zaczęłam miewać bóle kręgosłupa. Z początku były one znośne. Część lędźwiowa bolała mnie po pracach związanych ze schylaniem lub ciężkim dźwiganiem. Zdecydowane pogorszenie nastąpiło w ciąży. Obecnie mam 6 dzieci. Często mam problem wyjść z łóżka. Ból występuje w całym kręgosłupie. Niejednokrotnie korzystałam z pomocy masażystów i kręglarzy, ponieważ bywało, że mój kręgosłup poza bólem zwyczajnie się zablokował lub uciskał nerwy powodując ból głowy, drętwienie rąk, problem z nabraniem powietrza, problem ze stawaniem (podczas stawania upadałam). Zmieniłam już materac na lepszy. Bez rezultatów. Brałam różne leki i zastrzyki. Niestety ból odczuwam non stop. Raz jest bardziej znośny, drugim razem nie do wytrzymania. Ostatnio miałam robione RTG całego kręgosłupa. Zdjęcia wykazały: wyrównanie lordozy szyjnej i lędźwiowej, wyostrzenia kostne na krawędziach przednich trzonów kręgowych części piersiowej oraz w części lędźwiowej przednich trzonów lędźwiowych, znaczne zwężenie przestrzeni m-k L5/S1, prawy wyrostek poprzeczny kręgu L5 szeroki tworzy dodatkowy staw z częścią boczną kości krzyżowej, poziome ustawienie kości krzyżowej. Czy ten opis jest tak straszny jak moje dolegliwości? Trzeba szukać dalej przyczyny bólów? Może powinnam mieć zrobiony rezonans? Co oznaczają te opisy? Co to są wyostrzenia kostne?

Na pewno ma Pani dużo obowiązków, pracy, dźwigania; mało czasu na rehabilitację i ćwiczenia To wpływa na zmiany w kręgosłupie, przeciążenia Neurolog i Ortopeda, dobra dieta i regularna gimnastyka witaminy

o interpretacji klinicznej szum w uchu Jak słuch ?? inne objawy ???

Trudno jednak powiedzieć bez badania i analizy wyników, historii choroby... Wskazana pełna konsultacja neurologiczna ; Zdjęcia CD; Opisy badań do interpretacji klinicznej, po badaniu. sam opis badania to za mało ...Konieczny pełny wywiad, nastrój, wyniki Konieczna pełna konsultacja: wywiad, badanie, , przejrzenie wyników badań jakie czynniki ryzyka: żylaki, nadwaga, cukrzyca, nadciśnienie, inne schorzenia ??? Jaki stan obecny ? Ważny jest też stan emocjonalny, nastrój, sen; Objawy depresji, lęku, zaburzenia nerwicowe, zaburzenia snu, często konieczna ocena psychologiczna, a nawet psychiatryczna.... Ważny jest też Styl życia i pracy, aktywność ruchowa, rodzina , stresy ; dieta, etc etc Pozdrawiam i zapraszam . dr n. med Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska