Co oznacza takie zachowanie małego dziecka?

Dzień dobry, proszę o pomoc co to może być. Córeczka za dwa tygodnie skończy 3 latka. Od jakiegoś czasu wśród obcych zachowuje się nietypowo. Nie chodzi o to że unika kontaktu ale może to jest spowodowane przez stres że tak się zachowuje. A mianowicie: główka lekko pochylona do przodu a oczy jej uciekają tak jakby w bok lub patrzy się spod byka. Zauważyłam te że podczas dużej radości spina się, ramiona, rączki i tak się napina że jej ciało drży. Proszę o pomoc.

Dzień dobry, dziękuje za wybranie ABC zdrowie. Dzieci to jest obraz rodziców. Dziecko obserwując swojego tatę oraz mamę uczy się wszystkich zachowań, którę przenosi na inne dzieci oraz sytuacje towarzyskie. Proponowała bym aby Pani zweryfikowała swoja relację z mężem, jak ona wygląda. (dziecko to lustro rodziców). Widocznie mała zaobserwowała pewne nieprawidłowości u rodziców lub krewnych. Babcia, dziadek, wujek, ciocia. i obecne jej zachowanie jest jej tego wyrazem. Proszę też spróbować porozmawiać z cureczką co ją niepokoi, czego nie akceptuje, czego się boi. To tez moze pomoc w rozwiazaniu problemu kotrego jeszcze niema. Ale zawsze najwazniejsza jest relacja Taty z Mamą i Mamy z Tatą, bo to jest wzorzec dla dziecka. Pozdrawiam serdecznie.