Co może sugerować takie zachowanie córki?

Dzień dobry. Jestem 27 letnia mamą dwójki dzieci. Mam problem ze starsza córka. Odkąd zaczęła nocować u dziadków zmieniła swoje zachowanie w stosunku do mnie i młodszego brata(potrafi mnie i jego uderzyć, krzyczeć itd) i zaczęła mnie również krytykować tak samo jak teściowa według której ja nic nie umiem i jestem ofiarą losu. Ale tak się zachowuje tylko w obecności dziadków i szwagra. Czy jest się czego obawiać?

Każda zmiana w zachowaniu dziecka powinna wzbudzić w rodzicu czujność. Warto zweryfikować postawioną przez Panią hipoteza, że to kontakt z Pani teściową ma negatywny wpływ na córkę. W przypadku zainteresowania wsparciem zewnętrznym, sugeruję rozważyć konsultację z psychologiem.