Agresja u starszej córki

Moja córka ma 11lat w szkole jest cicha i nieśmiała w domu agresywna i nerwowa krzyczy na młodszego braciszka bije bez powodu braciszek ma 3latka kocha siostrę bez granic.Chwalimy oboje jesteśmy normalną rodziną dość dobrze sytuowaną pozwalamy córce na wiele,co tylko chce kupujemy.Ja nie pracuję mąż ma firmę mamy dużo czasu dla dzieci zawożę codziennie córkę do szkoły samochodem.Co mamy robić nie radzimy sobie z tą agresją córka nas nie słucha krzyczy,proszę mi napisać gdzie mamy się z nią udać.

Warto skorzystać z pomocy psychologa/psychoterpauty rodzinnego. Będziecie mogli Państwo razem (cała rodziną) pracować nad zmianą, pomóc córeczce nauczyć się innych form reagowania i radzenia sobie z lękiem, frustracją czy stresem niż poprzez rozwiązania siłowych.

Witam, widzę,że przychylilibyście córce nieba ale macie Państwo problem w stawianiu jej granic.Proponuję udać się do psychologa w celu omówienia metod wychowywania dzieci, które Państwo stosujecie.Warto też, aby psycholog odbył kilka rozmów z córką w celu oceny przyczyn jej niekontrolowanej złości, być może ma ona jakieś problemy, z którymi sobie nie radzi i stąd takie zachowania. Dla starszego dziecka, które długo było jedynym narodziny "konkurencji" są psychologicznie trudne, ambiwalentne uczucia do brata mogą też być przyczyną trudności.Pozdrawiam

Dzień dobry Państwu,
Nikt nie uczył nas, jak być rodzicem. Bardzo staramy się, ale czasami czujemy się bezsilni, mamy poczucie, że dziecko nie docenia naszych starań. Tymczasem jest tak, że brak stawianych dziecku granic powoduje, że tracimy panowanie nad jego zachowaniem a dziecko i my czujemy się po prostu źle. Proponuję konsultację z psychologiem, ale również bardzo gorąco polecam "Szkołę dla Rodziców" Na spotkaniach możecie Państwo nauczyć się, jak stawiać granice dziecku, jak je zachęcić do samodzielności, co robić, żeby córeczka uporała się za swoimi uczuciami a też jak reagować, kiedy rodzeństwo ma ze sobą zatargi. Otrzymacie państwo wsparcie i konkretne wskazówki, będziecie mogli podzielić się swoimi doświadczeniami z innymi rodzicami. Zajęcia prowadzą poradnie psychologiczno państwowe, stowarzyszenia, placówki państwowe- wystarczy poszukać w Internecie. Zajęcia są bezpłatne i płatne.
Pozdrawiam
Małgorzata Mont