Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 1 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zachowanie 1,5-rocznej córki

Mam syna 11lat no i córkę 1.5roku z obecnego związku-głównie o nią i z nią jestem potężnie związany emocjonalnie,rozumiem się bez słów,mściwa jak ja, serce,rodzina święta.ciężko o nasze zaufanie, Niedawno po dłuższej przerwie poszliśmy sami na spacer, ale to jak w 1.5godz bez słów-Żalem,smutkiem,,tym czymś'' że miałem dość. Na koniec pokazała liście,delikatny uśmiech i pobiegła do brata. Jak to możliwe żeby była w stanie mnie tak potraktować?-a ból,żal,łzy odpuściły na zajutrz jak podeszła sama.
MĘŻCZYZNA, 35 LAT ponad rok temu

Choroby neurologiczne jako przyczyny depresji

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Psychiatra Agnieszka Jamroży wyjaśnia związek miedzy chorobami neurologicznymi a depresją.

Problemem nie są zachowania 1,5 rocznej córki, ale Pana sposób rozumienia i przeżywania relacji z córką i jej relacji z pozostałymi członkami rodziny. Powinien Pan zgłosić się do psychologa, psychoterapeuty i podjąć psychoterapię. Proszę szukać pomocy w Poradni Zdrowia Psychicznego lub w gabinecie prywatnym. Uważam to za konieczne.

0

Rozumiem, ze z matką dziecka jest Pan w związku? A z czego wynikają rozłąki? (tryb pracy?) Córeczka wielu spraw jeszcze nie rozumie na poziomie wiedzy, reaguje na Wasze emocje czy napięcie. Po dłuższej rozłące pewnie potrzebuje też czasu na "odnalezienie się" w relacji. Jesli jednak Pana emocje są na tyle duże, że utrudniają Panu kontakt i funkcjonowanie z rodziną, zachecam do spotkania z psychologiem i przepracowania tych emocji. Specjalista pomoże zrozumieć ich głębsze przyczyny, a także poradzić sobie z nimi.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy