Niechęć babci do córki

moja babcia,jest bardzo kochana.ale w stosunku do najstarszej córki przejawia nieuzasadnioną niechęć, widzi w niej swojego wroga i wymyśla obciążające ją sytuacje (typu,,ona znowu ma do mnie pretensje. nakrzyczała na mnie")chociaż wszyscy w rodzinie wiedzą, że to nieprawda. czy to choroba, czy prawdziwa niechęć?babcia ma z tego powodu satysfakcje i rozpowszechnia takie informacje komu się da.dodam, że babcia lubi być uważana za osobę chorą i pokrzywdzoną przez życie.bardzo mi na niej zależy.

Pytanie też, czy coś się zdarzyło kiedykolwiek trudnego w relacji wnuczki z babcia? I co babcia zyskuje dzięki podobnemu zachowaniu? (być może np Pani uwagę?). Jeśli córka jest najstarsza i jest Pani pierwszym dzieckiem, to być może zostając mamą zaczęła Pani mieć mniej czasu dla babci, babcia poczuła się odrzucona i "wini" (nieświadomie) za to córkę?
Na pewno warto rozmawiać, powiedzenie o tym, co to robi Pani i córce, co Pani czuje, gdy babcia się tak zachowuje, pytanie czemu tak się dzieje, czego babcia oczekuje itp mogłoby pomóc.
Warto jednak chronić córkę przed podobnymi "atakami". Być może na jakiś czas ograniczyć spotkania i relacje i zobaczyć, co się będzie działo.

Witam, Pani babcia źle traktuje najstarszą córkę. Czy Państwo rozmawiali z nią o tym, warto postawić granice, na co Państwo się nie zgadzają. Warto skorzystać z konsultacji z psychologiem, dłużej porozmawiać o te sytuacji, jak to długo trwa, z czym jest związana.
Pozdrawiam serdecznie