Co oznacza ten ból okolic intymnych?

Ponad rok temu pierwszy raz zaczęłam intensywnie krwawić podczas stosunku. Nie była to miesiączka, utrzymywały mi się jednak przez kilka dni ciemnobrązowe upławy o ostrym zapachu, ginekolog przepisał mi wtedy Arilin Rapid i upławy zniknęły. Jednak wciąż odczuwam ból wewnątrz pochwy niemal cały czas, a stosunki są praktycznie niemożliwe. Odczuwam w trakcie silny ból szyjki macicy, a po następuje bardzo silny ból jajników. Pojawia się wtedy żółtawa wydzielina, czasem z domieszka krwi. Cytologia, obydwa usg i posiew nie wykazały nic poza tyłozgięciem macicy.Co jeszcze może być przyczyna? Lekarze mnie już zbywają, a mnie wykańcza ból.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

ból podczas stosunku może być związany z infekcją intymną, stanem zapalnym lub chorobą przenoszoną płciową. Również nieprawidłowa budowa anatomiczna oraz zaburzenia hormonalne mogą powodować, że stosunek staje się bolesny.

Wspomina Pani o tyłozgięciu macicy, które również jest jedną z przyczyn bolesnego współżycia. Wówczas należy wybierać pozycje, które nie są związane z głęboką penetracją. Ona może bowiem przyczyniać się do zwiększenie dolegliwości bólowych podczas stosunku.

Więcej informacji na temat tyłozgięcia macicy znaleźć można w naszym artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/tylozgiecie-macicy-przyczyny-objawy-wplyw-na-ciaze-i-porod.

Jeśli zaś chodzi o żółtą wydzielinę, to nie jest ona typową dolegliwością przy tyłozgięciu macicy. Może być natomiast jednym z objawów nadżerki lub bakteryjnego zapalenia pochwy. Warto zwrócić uwagę, czy wydzielina ma jakiś zapach – w przypadku bakteryjnego zapalenia pochwy wydzielina nieprzyjemnie pachnie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.