Co oznacza ten ból podbrzusza u 33-latki?

Witam od 2 lat nie mam okresu kocham się z chłopakiem z zabezpieczeniem prezerwatywa byla nie peknieta 3 dni pozniej zaczelo mnie bolec pod brzuchem 2 dni pozniej piersi stosunek byl 5 dni przed owulacja czy mimo to moge byc w ciazy caly czas bol podbrzusza

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

jeżeli od 2 lat nie występuje u Pani okres, to prawdopodobnie mogło dojść do przedwczesnej menopauzy. Do objawów takiego stanu, oprócz braku miesiączki, zaliczamy także suchość w pochwie oraz przesuszanie skóry.

Do czynników ryzyka przedwczesnej menopauzy zaliczamy w szczególności cukrzycę, choroby ciśnienia, schorzenia układu krążenia, chorobę Hashimoto, czy stany nowotworowe atakujące jajniki.

Ze swoimi objawami powinna się Pani udać do ginekologa, który za pomocą odpowiednich badań będzie w stanie postawić jednoznaczną diagnozę. W wykryciu przedwczesnej menopauzy pomocne jest badanie poziomu FSH. W przypadku menopauzy jego stężenie w organizmie się zwiększa.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym omawianego problemu:

https://portal.abczdrowie.pl/przedwczesna-menopauza-gdy-majac-30-lat-przekwitasz

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.