Dlaczego moje krwawienie jest tak obfite?

Witam.Mam 51 lat i w tamtym miesiącu miałam okres 2 tygodnie ale nie było tak tragicznie jak teraz.17 dzień okresu i od 2 dni bardzo mocno krwawię i skrzepy wylatują bardzo często.Nie są bardzo duże tak można określić średnie według mnie.Czy mam się martwić czy może porostu menopauza.Nigdy nie miała żadnych problemów jeżeli chodzi o sprawy kobiece.Dziękuje za pomoc.
KOBIETA, 51 LAT 2 miesiące temu

Wzrost ryzyka raka piersi w HTZ

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

najprawdopodobniej przyczyną Pańskich dolegliwości jest właśnie menopauza, a dokładniej okres przedmenopauzalny. Aby to jednak potwierdzić proszę koniecznie udać się do ginekologa.

Obfite miesiączki w okresie przekwitania to normalny objaw związany z wygasaniem czynności jajników oraz zmianami hormonalnymi w organizmie kobiety. Taki stan może trwać nawet kilka lat, dlatego tak ważne, aby być wówczas pod opieką lekarza, który sprawdzi, czy m.in. nie dochodzi do stanów zapalnych.

Dolegliwości związane z okresem przekwitania mogą być bardzo uciążliwe, dlatego wiele kobiet decyduje się na hormonoterapię zastępczą lub środki farmakologiczne.

Więcej informacji na ten temat znajdzie Pani w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/przekwitanie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty