Co oznacza ten kręgozmyk wewnętrzny?

Odebralem wyniki kregoslupa dolnego Okazalo sie ze mam kregozmyk wewnetrzny . Z uciskiem na nerwy . Od bardzo dlugiego czasu choruje psychicznie . I z tego moje pytanie .czy jest mozliwe ze moge miec takie problemy ? Bo lekarze psychiatrzy nie wiedz co mi jest ? A mnie szczypie w glowie mam problemy z rozumowaniem .mysleniem .pamieciom . Czy jest to mozliwe ? W mastepnym poscie opisze wynik .

Witam serdecznie,

Kręgozmyk z uciskiem na nerwy w kręgosłupie (prawdopodobnie lędźwiowym, sugerując się Pana opisem, że w dolnej części kręgosłupa) może dawać objawy neurologiczne ale ocena tego lezy w kwestii lekarza neurologa bądź ortopedy. Kręgozmyk zwykle objawia się w postaci promieniujących bólów sięgających od miejsca przemieszczenia się kręgów aż do kończyn dolnych. Bóle nasilają się głównie przy wstawianiu oraz siadaniu. Obok dolegliwości bólowych, konsekwencją nieleczonego kręgozmyku może stać się również ogólne pogorszenie sprawności ruchowej, zaburzenia neurologiczne oraz pokrewne – zaburzenia mięśni, zaburzenia czucia, a nawet zaburzenia potencji. Przyczyn opisanych przez Pana dolegliwości może być wiele, również borelioza. Warto byłoby skonsultować się z lekarzem rodzinnym lub specjalistą chorób zakaźnych w tej kwestii. Niemniej jednak wskazana jest u Pana konsultacja lekarska wraz ze szczegółową diagnostyką, mającą na celu znalezienie przyczyny Pana dolegliwości.

Pozdrawiam.