Co oznacza ten obrzęk płodu?

Dzień dobry, jestem w 11 tc, stwierdzono obrzęk płodu, za dwa tyg badania prenatalne, jestem bardzo zestresowana, czy jest jakiś ratunek, co mogę zrobić? Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jedyne, co może Pani zrobić, to zachować spokój i spróbować zminimalizować stres aż do momentu diagnozy poprzedzonej badaniami prenatalnymi. O nich przeczyta Pani w tym miejscu: https://portal.abczdrowie.pl/badania-prenatalne-plodu.

Obrzęk płodu jest zjawiskiem niepokojącym, natomiast o ewentualnym leczeniu czy w ogóle o rokowaniach można mówić, gdy wiadomo jakiego rodzaju jest to obrzęk. W przypadku obrzęku uogólnionego niestety rokowania są złe. Obrzęk płodu to zbiór nieprawidłowości w rozwoju płodu, które mają związek z przesiękiem lub obrzękiem tkanek płodu. Szansę na przeżycie, po stwierdzeniu obrzęku, ma od kilkunastu do dwudziestu kilku procent płodów, oczywiście pod warunkiem ustalenia przyczyny takiego stanu (co bywa niekiedy bardzo trudne lub wręcz niemożliwe) i rozpoczęcia leczenia.

Proszę zapoznać się z naszym artykułem, tutaj odnajdzie Pani więcej cennych informacji: https://parenting.pl/obrzek-plodu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.