Co oznacza ten opis MR głowy u 42-latki?

Prosze o interpretacje wyników rezonansu głowy z kontrastem. Po epizodzie zaburzenia mowy o typie afazji, silne bóle głowy, neurochirurg w grudniu pow iz to nic takiego groznego, mikro udaru nie stwierdza, karze odpoczywać i suę mniej stresować, ja az tak dużo tego stresu niemam, juz mamy połowę lutego a głowa boli czasami całą, nawet jak dotknę, czolo również, często z nudnosciami.. Prosze o pomoc, kokejny lekarz za 1,5 mies, co to może być. Mam 41 lat, male dzieci, chce wrócić do pracy i zyc bez bolu... W istocie białej podkorowej obu półkul mózgu liczne drobne zmiany ogniskowe o podwyższonym sygnale obrazach T2 zależnych i flair bez cech kontrastowego wzmocnienia bez obrzęku, prawdopodobnie zmiany naczynopochodne. Zmiana w obrazie anomalii żylnej w prawej okolicy czołowej. Nie stwierdza sie cech dodatniego efektu masy. Bez zmian sygnału, bez oznak krwawienia. Uklad komorowy nieposzezony. Poszerzona przestrzeń plynowa nasiodlowa, uwypuklająca się do dołu przysadki z modelowaniem i splaszczenia gruczołu, może odpowiadać torbieli pajeczynowki. Zatoki żylne bez cech zakrzepicy.

Opis MRI do interpretacji klinicznej ; drobne zmiany możliwe w migrenie; Może migreny z aurą złożoną ?? Mały naczyniak istnieje od lat...." W istocie białej podkorowej obu półkul mózgu liczne drobne zmiany ogniskowe o podwyższonym sygnale obrazach T2 zależnych i flair bez cech kontrastowego wzmocnienia bez obrzęku, prawdopodobnie zmiany naczynopochodne. Zmiana w obrazie anomalii żylnej w prawej okolicy czołowej. Nie stwierdza sie cech dodatniego efektu masy. Bez zmian sygnału, bez oznak krwawienia. Uklad komorowy nieposzezony. Poszerzona przestrzeń plynowa nasiodlowa, uwypuklająca się do dołu przysadki z modelowaniem i splaszczenia gruczołu, może odpowiadać torbieli pajeczynowki. Zatoki żylne bez cech zakrzepicy. " Do obejrzenia na konsultacji.

Trudno powiedzieć bez badania i analizy wyników, historii choroby... Wskazana pełna konsultacja neurologiczna ; Zdjęcia CD; Opisy badań do interpretacji klinicznej, po badaniu. WAŻNY PACJENT i objawy, wywiad, nastrój, wyniki Konieczna pełna konsultacja: wywiad, badanie, , przejrzenie wyników badań jakie czynniki ryzyka: żylaki, nadwaga, cukrzyca, nadciśnienie, inne schorzenia ??? Jaki stan obecny ? Ważny też stan emocjonalny, nastrój, sen; Objawy depresji, lęku, zaburzenia nerwicowe, zaburzenia snu, często konieczna ocena psychologiczna, a nawet psychiatryczna.... Ważny Styl życia i pracy, aktywność ruchowa, rodzina , stresy ; dieta, etc etc Pozdrawiam i zapraszam . dr n. med Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska ;specjalista neurolog, migrenolog