Co oznacza ten opis MRI głowy 47-latka?
Miałem robiony rezonans głowy z kontrastem Podkoronowo w istocie białej płatów czołowych oraz prawego pogranicza skroniowo ciemieniowego widoczne są pojedyncze o średnicy do 3-4mmzmiany ogniskowe, Niewielkie linijne zgrubienie śluzówki w zachylku zebodolowym lewej zatoki szczękowej proszę o poradę czy to jest coś poważnego wizyta dopiero w kwietniu a niepokoją mnie te bule głowy

MĘŻCZYZNA, 47 LAT ponad rok temu
Witam! Nie znam przyczyny skierowania na RM głowy.Zmiany opisane w istocie białej mogą odpowiadać zmianom pochodzenia naczyniowego (lepszy wariant) lub zmianom demielinizacyjnym. Z pewnością wymagają dalszej diagnostyki neurologicznej. Pozdrawiam W. Łuczkowski.