Co oznacza ten opis RTG po Covid u 28-latki?

Od roku choruje na astmę, w lutym przechodziłam covid z zaleganiem w paluchach walczyłam około miesiąca bez większych skutków. Pulmonolog dał skierowanie na rtg płuc i taki wyszedł wynik: pola płucne o podkreślonym rys. Podścieliska łącznotkankowe, bez zmian zapalnych, krążenie płucne wyrównane, serce rtg w normie wieku. Lekarz dopiero w sierpniu niestety, cały czas na Alvesco 160 2x2 czasem łapie mnie mocniejszy kaszel i katar i mecze się szybko

Opis RTG nie przedstawia istotnych odstępstw od normy. Podkreślony rysunek podścieliska bywa charakterystyczny dla astmy oskrzelowej. Przyjmuje Pani wyłącznie glikokortykosteroid wziewnie, brakuje długo działającego leku rozkurczającego mięśniówkę oskrzeli. Komponenta rozkurczowa powinna zdecydowanie poprawić Pani samopoczucie. Równocześnie warto rozważyć lek przeciwalergiczny, skoro zmaga się Pani z przewlekłym katarem.