Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 3 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza ten opis wyniku badania na Helicobacter?

Proszę o interpretację wyniku Helicobacter pylori w kale. Wynik jest 0,16 Normy : <0,90 - wynik ujemny ≥ 0,9 - <1,10 - wynik niejednoznaczny ≥1,10 - wynik dodatni. Czy mój wynik jest ujemny? Dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA, 37 LAT 2 miesiące temu

Wskazania do gastroskopii

Gastroskopia to badanie, które służy ocenie stanu układu pokarmowego. Czy wiesz, jakie są wskazania do wykonania tego zabiegu? Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

tak, ten wynik oznacza, że nie stwierdzono obecności bakterii Helicobacter pylori w kale.

Odsyłam do naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/helicobacter-pylori-w-kale.

Proszę pamiętać, by zgłosić się z wynikami badań do lekarza, który skierował Panią na badanie – niewykrycie obecności Helicobacter pylori w kale nie jest jednoznaczne z brakiem choroby, którą bakteria może wywoływać. Jeżeli zatem istnieje podejrzenie chorób układu pokarmowego, być może konieczne będzie wykonanie badań z krwi, gastroskopii lub powtórzenie badań kału.

Więcej na temat bakterii i chorób górnego odcinka układu trawiennego w naszych artykułach, zachęcam do zapoznania się z nimi: https://portal.abczdrowie.pl/helicobacter-pylori-objawy-choroby-ukladu-pokarmowego oraz https://portal.abczdrowie.pl/helicobacter-pylori-iga-i-igg.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy