Co oznacza trzustka o prawidłowej intensywności sygnału, przewód trzustkowy nieposzerzony?

Witam. Z mojego wyniku badania MR - badanie bez kontrastu bo mam uczulenie. Badanie wykonano w sekwencjach T1-, T2- zależnych, in-phase i out-of-phase. W 6 segmencie wątroby drobna torbiel wielk. 8 mm. Poza tym miąższ wątroby o jednorodnej intensywności sygnału, bez zmian ogniskowych. Drogi żółciowe nieposzerzone, o prawidłowym obrazie. Pęcherzyk żółciowy prawidłowy. Śledziona prawidłowa. Trzustka o prawidłowej intensywności sygnału, przewód trzustkowy nieposzerzony..... Nie uwidoczniono powiększonych węzłów chłonnych.. Czy wynik tego badania wyklucza absolutnie (mimo, że badanie było bez kontrastu!) aby cokolwiek złego(guz lub coś innego) działo się w trzustce lub innym organie? Pytam bo badanie przeprowadzone było ze względu na dość dokuczliwe bóle pod lewymi żebrami które przesuwały i wciąż tak jest raz w jedną(do środka) a innym razem bardziej do boku stronę. Teraz już sam nie wiem z jakiego powodu? Serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam. Paweł

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Jeżeli chodzi o opis badania, to nie ma w nim jakiś niepokojących zmian. Natomiast prawidłowa interpretacja takiego wyniku zawsze zależy od Pana stanu klinicznego, dlatego taki wynik zawsze powinien być oceniony przez lekarza prowadzącego. Być może będą potrzebne badania dodatkowe.