Co oznacza wynik badania biopsji zmiany łagodnej tarczycy?
Wynik biopsji Znamie lagodnej tarczycy Najpewniej guzka hyperplastycznego. Niedoczynność tarczycy wykryta dopiero w ciąży ok rok temu. Leczenie euthyroxem Nie dawno robione usg. Powiększony guzek ale nie tak wielki zeby bylo widac golym okiem-ja nie widzę nic. Nie pamiętam jaki ma rozmiar... Czy wynik biopsji jest powodem do "krojenia"? Pozdrawiam

KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu
Lek. Wojciech Zygmunt
60 poziom zaufania
Guzek najpierw należy nakłuć w biopsji aspiracyjnej cienkoigłowej i sprawdzić jego charakter histopatologiczny - wówczas ocenia się czy konieczna jest operacja. Jeżeli jest na tyle duży, że wywołuje objawy ucisku na tchawicę i drogi oddechowe (duszność), to wtedy również kwalifikuje się do leczenia operacyjnego. Wyniki proszę skonsultować z endokrynologiem! Pozdrawiam i życzę zdrowia.