Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 2 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza wynik badania CRP przu WZJG?

Witam Mam 35 lat od 5 lat choruję na wrzodziejące zapalenie jelita grubego w stopniu lekkim (zajęta odbytnica i esica)mam niewielkie nadzerki, błona śluzowa obrzęknieta o zatartym rysunku naczyniowym, aktualnie remisja badania crp nie wykazują stanu zapalnego norma labolatoryjna pokazuje (<5) u mnie wynik to <1 tak jest oznaczone, powtarzałam wielokrotnie badania i moje crp nie rośnie i jest zawsze podobne czy to oznacza że stanu zapalnego nie ma? ciesze się z wyniku,choć nie rozumiem tego
KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu

Przeciwwskazania do gastroskopii

Gastroskopia to badanie wykonywane na przewodzie pokarmowym. Jakie są przeciwwskazania do jego wykonania? Obejrzyj nasz film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Lek. Jan Bujok Chirurg
60 poziom zaufania

Witam
Wynik jest prawidłowy, świadczy o remisji choroby. Jedną z najważniejszych informacji, o której powinien wiedzieć pacjent chorujący na nieswoiste zapalenie jelita, to charakter przebiegu choroby - wszystkie choroby autoimmunologiczne mają charakter przewlekły, postępujący, z okresami zaostrzeń i remisji, obecnie jest Pani w remisji, natomiast nie ma to wpływu na zaostrzenie choroby. Powtarzalne prawidłowe wyniki będą jedynie świadczyć o dobrej kontroli choroby (prawidłowym, dobrze ustawionym leczeniu)
Z wyrazami szacunku
Jan Bujok

Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Ars Estetica

Oddział w Warszawie
Al. Jerozolimskie 56C
tel. + 48 2... Pokaż 02
mail: warszawa@arsestetica.pl

Oddział we Wrocławiu
ul. Powstańców Śląskich 56a/2
tel. + 48 7... Pokaż 993
mail: wroclaw@arsestetica.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy