Co oznacza wynik badania cytologii u 41-latki?

Witam, wczoraj odebrałam wynik cytologi rozp. Obecność nieprawidłowych komórek nablonkowych. Oraz bakteria morfolg.odpowiadajaca actinomyces sp.atopwe komórki nabłonka ASC_h. Grupa 3b. Lekarz powiedział tylko że nie jest dobrze i skierował do szpitala. Termin przyjęcia 16 luty 2018. Czy to coś pilnego i poważnego? Z góry dziękuję

Witaminy w ciąży

Szanowna Pani, wyniki jest nieprawidłowy i wymaga diagnostyki oraz leczenia przeciwzapalnego. Jednym z elementów diagnostyki powinna być kolposkopia i ewentualnie wycinki diagnostyczne.