Co oznacza wynik badania neutrocytów?

Martwię się badaniami krwi chodzi mi o neutrocyty mam 3,64 .... Norma od 2,5-8 ale procentowo mam ich 50,9% a norma jest od 55-70% konsultowałam to ze znajomą która pracuje w szpitalu powiedziała że nie ma się czym martwic że to nic ale nie jestem do końca pewna ...

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Prawdopodobnie nie ma się czym martwić. Jeżeli procentowo przeważają limfocyty to może to świadczyć np. o tym, że przechodziła Pani ostatnio infekcję wirusową. W celu prawidłowej interpretacji wyniku powinna Pani udać się na kontrolę do lekarza, który zlecił badanie.