Co oznacza wynik badania RTG kręgosłupa szyjnego?
Witam. Dziś odebrałam wynik prześwietlenia kręgosłupa dokladniej odcinka szyjnego. I napisano w nim tak: "Oś kr. C w normie. Zniesiona lordoza szyjna, patologiczna kyfoza. Trzony o zachowanej wysokości. Tarcze międzykręgowe nie obnizone. Otwory lukowate kręgu C1." Moje pytanie brzmi czy wszystko jest w porzadku czy coś budzi niepokój?

KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Opis wskazuje na nieprawidłowe ustawienie kręgosłupa szyjnego. Czy jakieś choroby przewlekłe? Czy w rodzinie występowały w choroby reumatologiczne?