Co oznacza wynik badania RTG kręgosłupa u 24-latki?
Wynik rtg kręgosłupa WITAM SERDECZNIE. ODEBRAŁAM DZISIAJ OPIS BADANIA, W KTÓRYM PISZE: na zdjęciu k.L-s stwierdza się zmiany zwyrodnieniowe na krawędziach trzonow kręgów, zanik kostny. Blaszki miazdzycowe w aorcie brzusznej. Wysokość przestrzeni miedzykregowej w granicach normy

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Wynik badania zobrazował zmiany zwyrodnieniowe oraz zanik kostny. Z powodu zaniku kostnego warto byłoby zrobić densytometrię czyli badanie gęstości kości. Niemniej jednak decyduje o tym lekarz prowadzący dlatego proszę się do niego zgłosić celem konsultacji.
Pozdrawiam.