Co oznacza wynik badania RTG rectum?

2 marca mialem rtg rectum(erotyczny gadzet utknal w srodku). Rtg bylo na lezaco, w dresie, bez zadnej oslony. Zastosowano dawke 177/7 micro Gray na metr kwadratowy. Czy to byla bezpieczna dawka ?Czy to duzo czy malo w porownaniu do dawki miesiecznej promieniowania naturalnego ?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Dawkowanie promieniowania jakie pochłonęło ciało człowieka mierzy się w jednostkach Sv (siwert). Przy standardowym prześwietleniu dawka, którą pochłania człowiek wynosi 0.001 mSv, co jest równoznaczne z promieniowaniem naturalnym, które pochłaniamy w ciągu 3 godzin, czyli jest ono bardzo małe.