Co oznacza wynik badania TK kl piersiowej?

Badanie tk kl piersiowej w ramach progr. wczesnego wykrywania raka płuc. W płucach mnogie pasmowate i plamisto guzkowe okołooskrzelowe zagęszczenia w seg 3L 6L 4L i płacie środkowym. Nie mam żadnych dolegliwości ,nie choruję prrzewlekle ,niekaszlę.nie przechodziłąm poważnych chorób płuc i ukł.oddechowego. Od czterech lat niepalę. Bardzo proszę o interpretację. Wizyta u pulmonologa za 2 miesiące.Bardzo dziękuję.

Można spokojnie poczekać na tę wizytę. Wynik pokazuje, że paliła Pani i efekt tego uzależnienia nie znika w chwili zaprzestania palenia. Potrzeba przynajmniej 10 lat na zmniejszenie ryzyka związanego z paleniem.