Co oznacza wynik MR głowy 47-latki?
Witam mam 47 lata i odebrałam wyniki MR głowy i nie mam pojęcia co to jest drobne punkcikowate pojedyncze ogniska nieprawidłowego sygnału w istocie białej podkorowej sklepistosci obu półkul mózgu bardzo drobne zmiany naczyniopochodne. Czy mam się denerwować proszę o odpowiedz

KOBIETA, 47 LAT ponad rok temu
Witam!
W jakim celu było robione badanie? Drobne, punkcikowate pojedyncze ogniska mają zazwyczaj pochodzenie naczyniowe i to jest zdecydowanie lepsze niż inne zmiany. Poza tym czy badanie jest bez zmian? Jeżeli tak to nie jest źle.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.