Co oznacza wynik USG jamy brzusznej 43-latka?

Bardzo proszę o interpretację wyniku USG j.brzusznej oraz badania krwi. Wynik z badania krwi: ALT-268, GGTP-170, Amylaza-142, AST-126, Erytrocyty-4.3, Hemoglobina-13.3, Hematokryt-40.Napisałem tylko te,które zaznaczył mi lekarz,że są nie w porządku. Wynik USG: "Wątroba powiększona,o podwyższonej echogeniczności z cechami nierównomiernego stłuszczenia.Pęcherzyk żółciowy bez cech kamicy.Drogi żółciowe nieposzerzone.Trzustka jednorodna,miernie powiększona,bez zmian ogniskowych.Przewód Wirsunga nieposzerzony.Aorta brzuszna nieposzerzona.Obie nerki prawidłowo położone,typowej wielkości,o równych zarysach zewnętrznych,bez cech kamicy i zastoju.Ech patologicznych w rzucie nadnerczy nie uwidoczniono.Śledziona jednorodna,niepowiększona.Pęcherz moczowy niewypełniony.Wolnego płynu i powiększonych węzłów chłonnych w obrębie jamy brzusznej nie uwidoczniono." Lekarz prowadzący nie bardzo wie co się dzieje... święty to ja nie jestem-jakieś ostrzejsze imprezy się zdarzyły no ale przecież nie spożywam alkoholu tak jak ci z pod nocnego.Co dzień i to na głodniaka no i nie wiadomo co za specyfiki.Leków praktycznie nie zażywałem,palę,nie używam żadnych używek,narkotyków czy innej chemii.Lekarz zlecił mi jeszcze jedno badanie-gastrolog,ale termin dopiero w październiku. Czy na podstawie tych wyników mam się czego obawiać? Bardzo proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję. 43lat.

Witam serdecznie,

Taki obraz może świadczyć o wielu rzeczach, nie koniecznie o poalkoholowym uszkodzeniu wątroby. Wyżej wymieniony obraz USG może być np. w przebiegu zakażenia wirusowym zapaleniem wątroby.
Konieczna konsultacja u lekarza internisty, specjalizującego się w chorobach wątroby (hepatolog) lub lekarzem chorób zakaźnych celem ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.