Co oznacza wynik USG układu moczowego?
Witam serdecznie.Tydzień temu u mojego taty lekarz przypadkowo n badaniu usg układu moczowego odkry ,,lito - guzową zmianę" ok. 5 cm o charakterze rozrostowym. Badanie morfologii, moczu,markerów PSA w normie, jedynie podwyższone do 25 OB ze względu na zapalenie jądra. Wczoraj odebraliśmy wynik TK. Wszystkie narządy tj. węzły, wątroba, trzustka itp. bez zmian ogniskowych o prawidłowej echostrukturze. W prawej nerce kilka torbieli korowych największy 9 mm. W lewej nerce zmiana o wielkości 41 mm x33 mm. Zmiana strukturą niewiele różni się od miąższu nerki. Jest gładkich rysów, poza tym większa część wystaje poza nerkę. Co to oznacza?? Błagam o pilną odpowiedź.

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Lek. Wojciech Zygmunt
60 poziom zaufania
Wyniki badania wskazują na zmianę rozrostową nerki lewej. Aby określić jej charakter (złośliwy/łagodny) może być konieczne wykonanie biopsji, ale konieczna w tym wypadku jest szybka konsultacja nefrologiczno-urologiczna. Pozdrawiam i życzę zdrowia.