Stenoza kanału kręgowego - co to znaczy??

Wnika na głębokość 3 mm i powoduja ucisk worka oponowego ,wzgledna stenoza kanalu kregowego 11 mm w wymiarze strzalkowym. Co to wszystko znaczy? Nie rozumiem szczegolnie czym jest ta względna stenoza kanału kręgowego w wymiarze strzałkowym. Szukalem informacji w internecie na ten temat, ale nie byłem w stanie nic znaleźć a jeśli juz cos sie pojawiało to nie bylem w stanie tego zrozumieć. Co to jest stenoza? Czym się to leczy? Czy przy moich wynikach konieczne będzie leczenie operacyjne czy moze wystarczy farmakologia? I jeszcze chciałbym dopytac co znaczy ten ucisk worka oponowego. Czy on jest spowodowany właśnie przez stenozę? Nic z tego nie rozumiem, nie wiem co mam o tym wszystkim myslec... bardzo prosze o pomoc... Co to znaczy stenoza kanalu kręgowego? Jak to leczyc? Z góry dziękuję za wszystkie informacje i pozdrawiam.

To znaczy , że kanał kręgowy jest dosyć wąski8, ale nie ma dużego zwężenia...
Zależy jakie objawy, dolegliwości, wyniki? Jaki stan Pacjenta ??
Konieczna pełna konsultacja lekarska

TK/ MRI do interpretacji klinicznej, po zbadaniu Pacjenta

Pozdrawiam