Co oznacza zaczerwienienie cewki moczowej?

Witam. Od kilku miesięcy mam zaczerwienioną cewkę moczową. W listopadzie widział ją lekarz internista, zlecił badanie ogólne, posiew moczu oraz badania z krwi, które nie wykazały zakażenia. Zaczerwienienia nie widać z zewnątrz, jest po obu stronach cewki na końcu, nie ciągnie się w dół cewki. Zaczerwienieniu nie towarzyszą żadne inne objawy. Od ponad roku mam stałą partnerkę seksualną. Wydaje mi się, że zaczerwienienie powstało podczas zbliżenia, gdy wydzielił się preejakulat, zasechł a ja przy poruszeniu oderwałem penisa od bielizny, wtedy poczułem ból. Dodam, że od 7 miesięcy jestem w trakcie kuracji izotekiem i inne zadrapania na ciele goją się wolniej. Zaczerwienienie czasami jest mniejsze, a czasami większe. Trwa ono już długo i zaczynam się nim niepokoić.
MĘŻCZYZNA, 25 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

objawy, które Pan opisał, mogą mieć wiele przyczyn, a ich diagnoza i leczenie powinny być nadzorowane przez lekarza. Zaczerwienienie cewki moczowej bez towarzyszących objawów może być spowodowane różnymi czynnikami.

Leczenie izotekiem może wpływać na proces gojenia się ran, ponieważ lek ten ma wpływ na regenerację skóry i jej właściwości. Izotretynoina jest lekiem przeciwtrądzikowym, który zmniejsza produkcję sebum, ale również może powodować suchość skóry i błon śluzowych, co teoretycznie mogłoby przyczyniać się do problemów z gojeniem.

Biorąc pod uwagę długotrwałe utrzymywanie się zaczerwienienia i brak poprawy pomimo braku wykazanego zakażenia, warto skonsultować się ponownie z lekarzem. Może to być lekarz pierwszego kontaktu, który może skierować Pana do specjalisty, takiego jak urolog lub dermatolog Dodatkowe badania mogą być konieczne do postawienia dokładnej diagnozy i zalecenia odpowiedniego leczenia.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-znaczy-zaczerwienione-ujscie-cewki-moczowej

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.