Co oznacza zgrubienie w okolicy odbytu?

Przez 3 dni miałam luźny stolec. Często próbowałam załatwić swoją potrzebę na siłę, gdyż nie chciałam spędzić całego dnia w domu. Teraz stolec jest normalny, jednak wyczuwam lekkie zgrubienie przy odbycie - jakby opuchliznę. Przy siedzeniu odczuwam ból. Czy to mogą być hemoroidy? Czy zapobiegawczo stosować jakaś maść? Wydaje mi się, że widziałam trochę krwi w sedesie, gdy załatwiłam się, jednak na papierze ani śladu krwi.

Lek. Tomasz Budlewski

Opis może wskazywać na hemoroidy wskazana wizyta u lekarza rodzinnego