Co oznaczają bóle w tych okolicach?

Witam coś mnie pokręciło od paru dni . Ból kujący całych pleców promieniujący po bokach i wchodzący na brzuch i ból także pod piersiami . Co to może być . Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam
KOBIETA, 54 LAT 2 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Dziękujemy za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl. Bóle pleców mogą mieć różne podłoże i trudno jest stwierdzić, co mogło spowodować je w tym przypadku bez dokładniejszych badań. Najpierw warto wybrać się z tym problemem do lekarza medycyny rodzinnej. Lekarz będzie mógł skierować Panią na dalszą diagnostykę do konkretnych specjalistów.

Zdarza się, że kłujący ból pleców to objaw przeciążenia kręgosłupa. Taki stan może pojawić się w wyniku utrzymywania ciała w jednej pozycji przez dłuższy czas, dźwigania ciężkich przedmiotów itp. W takim przypadku pacjent może odczuwać największy dyskomfort podczas siadania czy wstawania, ale nie tylko. W tej sytuacji warto wybrać się do fizjoterapeuty na specjalistyczny masaż. Specjalista może zlecić także np. odpowiednie ćwiczenia rehabilitacyjne. Do czasu wizyty u lekarza lepiej wstrzymać się z jakąkolwiek aktywnością fizyczną, aby nie pogorszyć swojego samopoczucia. Ból pleców może mieć też związek z innymi schorzeniami kręgosłupa. Być może konieczne będzie wykonanie m.in. badania rtg, aby uzyskać szerszy obraz Pani stanu zdrowia. Może się również okazać, że przyczyna jest zupełnie inna, a ból pleców towarzyszy innym chorobom. Czasami np. pojawia się przy rozwijającej się infekcji np. grypie.

Więcej informacji na temat bólu pleców i jego przyczyn można przeczytać w artykule opublikowanym na portalu abcZdrowie.pl. Zachęcamy do jego przeczytania:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-plecow

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.