Co oznaczają cechy degeneracji i obniżenia wysokości krążka międzykręgowego L4/L5?

Witam.Proszę o interpretację wyniku RM kręgosłupa. Lat35 Cechy degeneracji i obniżenia wysokości krążka międzykręgowego L4/L5,centralna-paracentralna prawa protruzja o wymiarze 4,7x14mm uciskająca oponę i sięgająca korzenia , ze zwężeniem bezwzględnym wymiaru AP worka oponowego do 7,5mm.Dodatkowo na tym poziomie zmiany zwyrodnieniowe w stawach mk z pogrubieniem więzadeł żółtych do 4,8mm. Na poziomie L2/L3 i L3,L4 wypuklina , zwężenie wymiaru AP worka oponowego odpowiednio do 11,6mm10mm

Lek. Tomasz Budlewski

Powyższy wynik nalezy zestawić z bezpośrednim badaniem lekarskim . Proponuje zgłosić się do lekarza zlecającego powyzsze badanie