Objawy dość nasilonej dyskopatii powodujące umiarkowane stenozy

Witam proszę o interpretację RM kręgosłupa. Obrazy; na odcinku L2-S1 objawy dość nasilonej dyskopatii powodujące umiarkowane stenozy, najbardziej zaawansowane na poziomie L4-L5, gdzie widoczne są obfite krawędziowe osteofity i okrężna nieregularna wypuklina pierścienia włóknistego, na pozostałych poziomach też lecz mniej nasilone. L-2/L3 worek oponowy AP=10mm, oba otwory mk nieznacznie zwężone L3/L4 worek opon. Ap=9, oba tez zwężone. L4/L5 - oponowy Ap=7 umiarkowane zwężenie zachyłków bocznych

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik wskazuje na bardzo zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe. Niestety w opisie nie ma żadnych informacji dotyczących objawów - w zależności od obrazu klinicznego postępowanie może być zatem różne - fizykoterapia lub/i leczenie operacyjne.