Co oznaczają pojedyncze, drobne podśluzówkowe torbieliki na granicy trzonu?

Prosze o interpretacje MR-objawy bolacy i spuchniety brzuch od mJajnik lewy wlk.26x29x20mm z licznymi pecherzykami sr.do 9mm.Prawy jajnik powiekszony,z torbielą najpewniej pecherzykowa sr.4.3cm obok kolejna sr. 2.5cm-cały jajnik wielkosci 59x46x50mm-opisane torbiele bez ech wzmocnienia i bez cech restrykcji sygnalu w obrazach DWI/ADC przemawiaja za zmianami łagodnymi.Myometrium po prawej stronie-drobny miesniak sr.10mm.Pojedyncze drobne podsluzowkowe torbieliki na granicy trzonu i szyjki macicy.

Lek. Tomasz Budlewski

konieczne jest rozszerzenie diagnostyki i okreslenie wszystkich zalet i wad dalszego postępowania diagnostycznego. Być może wrto byloby wykonac laparoskopie zwiadowacza z pobraniem wycinkow.