Co oznaczają przebarwienia na penisie podczas wzwodu?

Witam, od jakiegoś czasu zauważyłem dziwne białe przebarwienia na żołędziu, widoczne są po osiągnięciu wzwodu. Ogólnie mój żołądź jest bardzo często zaczerwieniony - czasami dostaje czerwonej wysypki właśnie na żołędziu i skórze pod napletkiem - znika samoczynnie po paru godzinach, ewentualnie dobie. Poniżej zdjęcie białych plamek, bardzo proszę o opinię. http://i55.tinypic.com/vsgldj.jpg

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Trudno stwierdzić wyraźne odchylenie od normy na załączonym zdjęciu. Jeśli jednak czasami występuje czerwona wysypka to można podejrzewać odczyn alergiczny lub ewentualnie infekcję drożdżakową.

Wskazana jest w takim momencie ocena dermatologa i ewentualne badania dodatkowe.
Po ustaleniu przyczyn będzie możliwe ewentualne zastosowanie leczenia.
W przypadku reakcji alergicznej należy zastanowić się czy istnieje czynnik, który mógłby wpływać uczulająco w takiej sytuacji oraz określić czy występuje skłonność do reakcji alergicznych u Pana.
Wówczas należy wyeliminować ewentualny czynnik a w przypadku wystąpienia reakcji zastosować odczulanie stosując np wapń, wit. C oraz leki przeciwhistaminowe lub ewentualnie miejscowo łagodne glikokortykosteroidy. Czynnikiem wyzwalającym może być np zmiana proszku do prania bielizny, prezerwatywy czy kosmetyki.
Proponuję skonsultować problem z dermatologiem.