Co oznaczają te bóle kręgosłupa i drętwienie nogi?

Codzienne bóle kręgosłupa od wielu lat , właściwie od zawsze. Od roku lub nawet dłużej drętwienie lewej nogi i lewej ręki, bóle obydwu barków i zawroty głowy.Przy zwykłych czynnościach życiowych cały kręgosłup boli. Czy z niżej przedstawionymi wynikami mogę liczyć na przyznanie stopnia niepełnosprawności? Bardzo proszę o wstępną ocenę z góry dziękuję. MR szyjnego odc. kręgosłupa bez kontrastu: Zmniejszona fizjologiczna lordoza szyjna. Umiarkowane obniżenie intensywności sygnału w czasie T2 krążków międzykręgowych [km] C5-6 jako wyraz jego odwodnienia. Obniżenie wysokości km C4-5 i C5-6. Drobna wypuklina centralna k/n C4-5 i zaostrzenia krawędzi przylegających trzonów modelują dyskretnie worek oponowy. Mała wypuklina paracentralna -lewoboczna km C5-6 z małymi nawarstwieniami kostnymi na krawędziach przylegających trzonów modeluje worek oponowy. L Zaostrzenia tylnych-prawych krawędzi trzonów na poziomie C6-7 modelują nieznacznie worek oponowy. Złącze czaszkowo szyjne bez nieprawidłowości. Kanał kręgowy niezwężony, bez zmian ogniskowych. Wysokość trzonów kręgów zachowana.

WAŻNE OBJAWY KLINICZNE Opisane zmiany nie są wielkie... WAŻNY PACJENT I OBJAWY NEUROLOGICZNE !! Do pełnej konsultacji neurologicznej Jaki nastrój i sen ? Jaka waga ?? Konieczna pełna konsultacja: wywiad, badanie, , przejrzenie wyników badań jakie czynniki ryzyka: żylaki, nadwaga, cukrzyca, nadciśnienie, inne schorzenia ??? Jaki stan obecny ? Ważny też stan emocjonalny, nastrój, sen Styl życia i pracy, aktywność ruchowa, rodzina , stresy etc etc Pozdrawiam i zapraszam . dr n. med Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska ;specjalista neurolog, migrenolog