Co oznacza ten wynik badania kręgosłupa u 39-latka?

Codzienne bóle kręgosłupa od kąt sięgam pamięciom. Od paru lat drętwienie lewej nogi i lewej ręki. Przy zwykłych czynnościach życiowych cały kręgosłup boli, do tego dochodzą zawroty głowy. Czy z niżej przedstawionymi wynikami mogę liczyć na przyznanie stopnia niepełnosprawności? Bardzo proszę o wstępną ocenę z góry dziękuję. MR szyjnego odc. kręgosłupa bez kontrastu: Zmniejszona fizjologiczna lordoza szyjna. Umiarkowane obniżenie intensywności sygnału w czasie T2 krążków międzykręgowych [km] C5-6 jako wyraz jego odwodnienia. Obniżenie wysokości km C4-5 i C5-6. Drobna wypuklina centralna k/n C4-5 i zaostrzenia krawędzi przylegających trzonów modelują dyskretnie worek oponowy. Mała wypuklina paracentralna -lewoboczna km C5-6 z małymi nawarstwieniami kostnymi na krawędziach przylegających trzonów modeluje worek oponowy. Zaostrzenia tylnych-prawych krawędzi trzonów na poziomie C6-7 modelują nieznacznie worek oponowy. Złącze czaszkowo szyjne bez nieprawidłowości. Kanał kręgowy niezwężony, bez zmian ogniskowych.Wysokość trzonów kręgów zachowana. MR piersiowego odc. kręgosłupa bez kontrastu: Pogłębiona fizjologiczna kyfoza piersiowa. Niewielkie prawoboczne uwypuklenie kręgosłupa w pozycji badania. Obniżenie wysokości i intensywności sygnału w czasie T2 krążka międzykręgowego [km] Th8-9 jako wyraz jego odwodnienia. Nie uwidoczniono cech przepuklin ani wypuklin km piersiowego odc. kręgosłupa. Rdzeń kręgowy bez zmian ogniskowych. Kanał kręgowy niezwężony, bez zmian ogniskowych. Wysokość trzonów kręgów zachowana. Na granicy pola badania mała torbiel prawej nerki-dokładna ocena możliwa w USG. MR lędżwiowego odcinka kręgosłupa bez kontrastu: Nieznacznie zmniejszona fizjologiczna lordoza lędżwiowa. Niewielkie lewoboczne uwypuklenie kręgosłupa w pozycji badania.Wysokość i intensywność sygnału w czasie T2 krążków międzykręgowych [km] w granicach normy.Drobna wypuklina centralno-zachyłkowa lewoboczna km L4-5 modeluje nieznacznie worek oponowy.Stawy m/k w normie. Stożek końcowy rdzenia bez nieprawidłowości. Kanał kręgowy niezwężony. Małe torbiele oponowe typu la i lb w kanale krzyżowym od S1 do S3.Wysokość trzonów kręgów zachowana. Małe torbiele prawej nerki-weryfikacja możliwa w USG.

OBRAZ MRI do interpretacji klinicznej, po konsultacji OPIS MRI kręgosłupa C i L-S jak w opisie ; mierne zmiany zwyrodnieniowe,

" MR szyjnego odc. kręgosłupa bez kontrastu: Zmniejszona fizjologiczna lordoza szyjna. Umiarkowane obniżenie intensywności sygnału w czasie T2 krążków międzykręgowych [km] C5-6 jako wyraz jego odwodnienia. Obniżenie wysokości km C4-5 i C5-6. Drobna wypuklina centralna k/n C4-5 i zaostrzenia krawędzi przylegających trzonów modelują dyskretnie worek oponowy. Mała wypuklina paracentralna -lewoboczna km C5-6 z małymi nawarstwieniami kostnymi na krawędziach przylegających trzonów modeluje worek oponowy. Zaostrzenia tylnych-prawych krawędzi trzonów na poziomie C6-7 modelują nieznacznie worek oponowy. Złącze czaszkowo szyjne bez nieprawidłowości. Kanał kręgowy niezwężony, bez zmian ogniskowych.Wysokość trzonów kręgów zachowana. MR piersiowego odc. kręgosłupa bez kontrastu: Pogłębiona fizjologiczna kyfoza piersiowa. Niewielkie prawoboczne uwypuklenie kręgosłupa w pozycji badania. Obniżenie wysokości i intensywności sygnału w czasie T2 krążka międzykręgowego [km] Th8-9 jako wyraz jego odwodnienia. Nie uwidoczniono cech przepuklin ani wypuklin km piersiowego odc. kręgosłupa. Rdzeń kręgowy bez zmian ogniskowych. Kanał kręgowy niezwężony, bez zmian ogniskowych. Wysokość trzonów kręgów zachowana. Na granicy pola badania mała torbiel prawej nerki-dokładna ocena możliwa w USG. MR lędźwiowego odcinka kręgosłupa bez kontrastu: Nieznacznie zmniejszona fizjologiczna lordoza lędźwiowa. Niewielkie lewoboczne uwypuklenie kręgosłupa w pozycji badania.Wysokość i intensywność sygnału w czasie T2 krążków międzykręgowych [km] w granicach normy.Drobna wypuklina centralno-zachyłkowa lewoboczna km L4-5 modeluje nieznacznie worek oponowy.Stawy m/k w normie. Stożek końcowy rdzenia bez nieprawidłowości. Kanał kręgowy niezwężony. Małe torbiele oponowe typu la i lb w kanale krzyżowym od S1 do S3 " WAŻNY PACJENT I OBJAWY NEUROLOGICZNE !! Do pełnej konsultacji neurologicznej Jaki nastrój i sen ? Jaka waga ?? Konieczna pełna konsultacja: wywiad, badanie, , przejrzenie wyników badań jakie czynniki ryzyka: żylaki, nadwaga, cukrzyca, nadciśnienie, inne schorzenia ??? Jaki stan obecny ? Ważny też stan emocjonalny, nastrój, sen Styl życia i pracy, aktywność ruchowa, rodzina , stresy etc etc Pozdrawiam i zapraszam . dr n. med Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska ;specjalista neurolog, migrenolog