Co oznaczają te kłucia w dole brzucha u 27-latki?

Witam chciałabym się zapytać o czym może świadczyć chwilowy kujący ból w dolnej części brzucha po lewej stronie ( jakby w okolicy jajnika ..). Pojawia się zazwyczaj przy kichaniu .

Redakcja abcZdrowie

Witam,

przyczyn opisanego przez Panią bólu może być wiele. Może to oznaczać zarówno przeciążenie, jak i stan zapalny lub jednostkę chorobową. Ważne więc, aby udać się do lekarza i wykonać podstawowe badania, takie jak badania laboratoryjne czy USG jamy brzusznej.

Kłujący ból brzucha zlokalizowany po lewej stronie może świadczyć o problemach ginekologicznych, dlatego jeśli lekarz rodzinny nie znajdzie przyczyny pojawiającego się bólu, warto wybrać się do ginekologa. Takie dolegliwości daje bowiem zapalenie przydatków lub torbiel jajnika.

Inną przyczyną może być zapalenie wyrostka robaczkowego czy uchyłki jelita grubego. Proszę więc nie lekceważyć objawów i udać się do specjalisty.

Podobne pytania pojawiły się w naszym serwisie pod następującymi linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bole-po-lewej-dolnej-stronie-brzucha-przy-kichaniu, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-brzucha-pod-zebrami-podczas-kichania-i-smiania-sie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.