Co oznaczają te plamienia po masturbacji?

Kilka godzin po masturbacji u kobiety dochodzi do lekkiego ciemno czerwonego lub brązowego plamienia Plamienie nie występuję na codzien tylko i wyłącznie po masturbacji zażywam również juz okolo 3 lat tabletki antykoncepyjne nayara plus zdarzało mi się brac je nie regulanie nie o tej samej godzinie mysle ze ciąza wykluczona ponieważ ostatnie współżycie bylo 3 miesisce temu od tego czasu byly normalnie miesiączki
KOBIETA, 20 LAT 5 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

brązowe plamienia mogą występować zarówno na skutek intensywnej masturbacji – na przykład z powodu podrażnienia, jak również mogą być związane z nieregularnym przyjmowaniem tabletek antykoncepcyjnych.

Podczas stosowania doustnej antykoncepcji hormonalnej bardzo często pojawiają się plamienia bądź krwawienia, więc możliwe, że plamienie, które jest skutkiem ubocznym tabletek zbiega się w czasie z masturbacją.

Warto skonsultować się w tej sprawie z ginekologiem i wykonać rutynowe badania, by mieć pewność, że nie występują u Pani żadne schorzenia, które również mogłyby objawiać się plamieniami z pochwy.

Inne pytania z tej tematyki umieszczamy pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czerwone-plamienia-przy-tabletkach-hormonalnych-i-masturbacji,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/uplawy-i-czerwone-plamienia-po-masturbacji-u-35-latki,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brazowe-plamienia-po-masturbacji-przy-cyclo-progynova.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.