Co oznaczają te wyniki przy planowaniu ciąży?

Witam, Od dwóch lat staramy się o dziecko, jesteśmy po badaniu nasienia które przedstawia się następująco: Barwa przejrzysta! Liczba plemników w 1ml 7.10 ! Liczba plemników w ejakulacie 21.3 ! Plemniki żywe 73% Plemniki martwe 27% Plemniki o szybkim ruchu postępowym 34% Plemniki o wolnym ruchu 3% Plemniki nieruchome 57% Średnia amplipuda bocznych odchyleń główki 2,4 ! Średni współczynnik kształtu główki 66! Proszę mi powiedzieć czy jest szansa na ciążę z takimi wynikami ? I co one oznaczają?

Lek. Tomasz Budlewski

Ilość plemników jest za mała konieczna konsultacja urologa bądź androloga