Co oznaczają wyniki badań krwi u 28-latki?

Kobieta 28 lat 2 dzieci (2019 i 2021) Opiszę może moje samopoczucie. Czasami bywam zmęczona, czasami zaboli mnie w klatce piersiowej, albo zrobi się słabo, ale ogólnie przez większość czasu czuje się dobrze. Gorsze dni zwalam na dom, pracę (cały etat) i dzieci. Jednak jest co robić. Robiłam badania krwi i chciałam o kilka zapytać. 1. choresterol 191 - czy to nie za dużo w wieku 28 lat | norma do 190 2.RDW-CV 14,5 | norma 14,4 3. Gran. Kwasochłonne 0,30% | norma 1-6 Tarczyca, cukier w normie :) Pozdrawiam i proszę o odp

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Bardzo dobrze, że wykonała Pani podstawowe badania krwi, aby sprawdzić stan funkcjonowania organizmu. To niezbędne postępowanie, aby w porę wychwycić wszelkie zmiany.

Analizując wskazane przez Panią wyniki krwi, można by stwierdzić, że wszystkie parametry wystąpiły w ustalonych normach referencyjnych. Wartość pojedynczych wskaźników okazała się nieznacznie za wysoka. Jednak nie powinna mieć większego znaczenia diagnostycznego. W przypadku cholesterolu całkowitego nie jest on mocno podwyższony.

Opisane przez Panią objawy mogą wynikać ze zmęczenia. Takie dolegliwości często towarzyszą stanom lękowym, również nerwicy. W pierwszej kolejności powinna Pani zadbać w miarę możliwości o swój odpoczynek i komfort psychiczny. Jeżeli jest taka możliwość, zostawić pod opieką komuś zaufanemu dzieci i na kilka godzin wyjść do sklepu, na basen, czy na zwykły spacer.

W przypadku przedłużających się objawów zalecamy konsultację z psychoterapeutą, który będzie mógł ocenić realnie Pani problem.

Zachęcamy również do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/nerwica

https://portal.abczdrowie.pl/objawy-nerwicy

https://portal.abczdrowie.pl/leczenie-nerwicy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.