Co oznaczają wyniki badania po 4 dniach abstynencji?

Dzień dobry, Moje wyniki badania nasienia po 4 dniach abstynencji: morfologia: 2% liczba plemników 78,7 ml/ml liczba plemników w ejakulacie: 786,7 ml ruch postępowy szybki 10,3% ruch postępowy wolny 48,5% ruch niepostępowy 22,9% nieruchome 18,3% upłynnienie prawidłowe objętość 10 ml ph 7,9 Jak poprawić morfologię nasienia? Czy nieprawidłowe plemniki zapładniają komórkę jajową? (moja żona poroniła 2 razy)Czy powinienem wykonać badania hormonów?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza urologa. Po badaniu i przeanalizowanie wszystkich wyników będzie można zalecic odpowiednie dalsze Postępowanie