Co oznaczają wyniki kolonoskopii?

Witam. W 2011 roku miałem kolono z powodu 2 tygodniowego bólu brzucha. Po zażyciu fortansu i wypróżnieniu wszystko przeszło. Wynik kolono. Fragmenty jel. cien. ze srednioobfitym nac.zapalnym. i przyrostowymi grudkami chłonnymi. Ziarniakow nablonkowwatokomorkowych nie znaleziono. Diagnoza Crohn! Przez 5 lat dwie kolonoskopię. Bez zmian.Nic się nie działo. 2 epizody dwu dniowe.Teraz od 2 miesięcy zaparcia na zmianę z czestym wyproznianiem. Kalprotektyna nie wykryto. Czy może to być WZJG a nie L-Ch

Lek. Katarzyna Szymczak

Sądzę że przed postawieniem diagnozy wzjg także było brane pod uwagę, jednak obraz kliniczny i wynik kolonoskopii przemawia bardziej za Crohnem. W razie wątpliwości sugeruję zapytać o to swojego gastroenterologa.
Pozdrawiam