Co oznaczają wyniki tomografii komputerowej po urazie głowy 70-latki?
Witam,proszę o interpretację wyniku tomografii komputerowej po urazie głowy 70 latki. Mierne poszerzenie przestrzeni podpajeczych nadnamiotowo.Pojedyncze drobne ogniska hypodensycyjne w istocie białej podkorowej półkul -zmiany naczyniopochodne degeneracyjne.Leukoaraioza około komorowa.Poszerzone przestrzeni okolonaczyniowe i lub lakuny poudarowe na poziomie jąder podkorowych. Poza tym gęstość istoty szarej i bilet prawidłowa. Uwapnione blaszki miażdżycowe w ścianie wewnątrzczaszkowych odcinków tętnic szyjnych wew i kregowych.Bardzo proszę o informację o czym te wyniki mogą świadczyć. Z góry dziękuję!

KOBIETA, 71 LAT ponad rok temu
Witam! Przedstawiony przez Panią obraz RM głowy raczej nie powstał po urazie czaszki, wskazuje na pochodzenie naczyniowe, (zmiany niedokrwienne) oraz związane z wiekiem (zmiany zanikowe). Pozdrawiam W. Łuczkowski.