Co oznaczają zmiany w polu widzenia po zabiegu SLT?

Co oznaczają zmiany w polu widzenia po zabiegu laserowym SLT i Irydotomii? Po zabiegu laserowym w jaskrze otwartego kata( w OP odbył się on w maju 2018 r., w OL tydzień temu) pojawiły się u mnie dziwne efekty. W obu oczach dostrzegam w jasnym świetle dziennym, zwłaszcza patrząc w okno lub szybę samochodu poziome smugi, jakby odbicia rzęs -powidoki? Dodatkowo w lewym oku coś jakby bańka napływa, powodując przymglenie. Do tej pory miałam pojedyncze męty na szklistce, ale zupełnie mi nie przeszkadzały i były ciemne. Czy to może być skutek rozproszenia barwnika podczas zabiegu i czy przejdzie? Jeśli chodzi o efekt odbicia rzęs, czy to skutek odbijania się światła od dziurki po irydytomii a jeśli tak, to czy już pozostanie na zawsze? Bardzo proszę o odp., bo dostrzegane objawy są dla mnie bardzo uciążliwe. Na temat powidoków mój lekarz rozkłada ręce, jakby nie wiedział o czym mówię. Proszę o poradę.

Witam. Po irydotomii do gałki ocznej dostaje się też światło przez dodatkową dziurkę w teczowce. Pojawia się więc dodatkowy mikroobraz na siatkówce oka i mózg to analizuje. Powinna te dziurkę przykryć powieka górna wtedy nie ma tych zjawisk. Powinno się to uspokoić po pewnym czasie. O powidokach dobrze się rozmawia z malarzami. Pozdrawiam serdecznie