Co oznaczają zmiany włókniste w RTG płuc?

Mam pytanie w nocy mam bardzo usilny kaszel już ponad miesiąc udałem się do lekarza lekarz nic nie stwierdził o słuchał mnie i wszystko wporzadku nalegam by wypisałem mi skierowanie na przeswietlenie klatki piersiowej na wyniku przeswietlenie w opisie stwierdzono zmiany wlukniste tbc.. Nie wiem o co tu chodzi i co by to oznaczało

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Zmiany włókniste o charakterze tbc mogą oznaczać przebytą dawno temu gruźlicę bezobjawową. Jeżeli ma Pan wątpliwości co do swojego stanu zdrowia, to powinien Pan w tym wypadku udać się do lekarza - pulmonologa. On może Pana nakierować na właściwą diagnostykę.