Co powinna zrobić osoba ze skręconym kolanem?

Witam.Dawid 21lat. 8czerwca na treningu siatkówki skręciłem kolano i rozpoznano u mnie skręcenie i naderwanie w obrębie(piszczelowego) więzadła pobocznego kolana. Po tygodniu od zdarzenia byłem na kontroli gdzie ortopeda zalecił chodzenie o kulach przez dwa tygodnie, zimne okłady i powiedział że trochę wody się zebrało ale na tyle że sama zejdzie. Mam pytanie ponieważ minęło już trochę czasu a ja nadal nie mogę w ogóle zginać kolana (jakby rozpychanie) i kłucie od wewn. strony przy obciążeniu.

Sugeruje udać się jeszcze raz do ortopedy który Pana zbada i ewentualnie zalecić badanie obrazowe w razie wątpliwości usg albo mri.
Pozdrawiam
dr n med Maciej Goch