W jakich przypadkach wykonuje się rekonstrukcje więzadła?

ORTOPEDA pilnie poszukiwany Mam pytanie odniosnie rekontrucji wiezadla LCL I MCL w jakich przypadkach sie je wykonuje czy tylko po calkowitym zerwaniu czy np przy zerwaniu w 70% tez?

Rekonstrukcje wykonuje się przy niestabilności stawu kolanowego. Generalnie więzadła poboczne MCL dobrze leczy się zachowawczo i nawet całkowite uszkodzenie jest w stanie się zrosnąć. Z LCL bywa gorzej ze zrostem i częściej wymaga leczenia operacyjnego.
Pozdrawiam
Dr n med Maciej Goch